4 items tagged "Joomla"
Találatok: 1 - 4 / 4
Vállalkozásunk még a kezdetek-kezdetén a saját bőrén megtapasztalta, hogy mennyi múlik egy jó tárhelyszolgáltatón. Ilyenekből persze kevesebb van, mint a valamilyen szinten problémás webtárhelyekből. Az ingyenes tárhelyekről itt most nem is kívánok külön értekezni. Ezek unokatestvére a "rokonomnak, barátomnak van egy saját szervere és ingyen hostolja az oldalunkat" kezdetű megoldások. Mindkettő felejtős, de legalább is mi ilyen tárhelyeken nem vállalunk weboldalkészítést és üzemeltetést a korábbi rengeteg rossz tapasztalat miatt. Nem azt állítom, hogy ezek teljesen használhatatlanok, de a weboldal megbízható működésének felelőssége a weboldal készítőjét terheli, így nem vállalok plusz problémát, kockázatot azért, hogy a megrendelőnek spóroljak évi kb. 12 ezer forintot.
Nem szoktam rögtön felülni az üzleti, vagy egyéb megfontolásból terjesztett rémhíreknek, de most úgy tűnik tényleg komoly veszélyben vannak a korábbi, nem frissített Joomla weboldalak.
Megbízhatónak tűnő források, élükön a Joomla hivatalos oldalával arra figyelmeztetnek, hogy a Joomla 1.5 verziótól, egészen a hármas Joomlákig a legújabb 3.4.6-os kivételével olyan súlyos biztonsági hibát tartalmaznak, amik segítségével az oldal feltörhető és átvehető felettük az irányítás.
Az internet tele van jobbnál-jobb ajánlatokkal, rengeteg hasznos információval webáruház készítésére vonatkozóan. A legtöbb ilyen tájékoztató anyaggal kapcsolatban, beleértve a sajátjaimat is, az a legfőbb problémám, hogy túlságosan elméletiek és nehéz a leírtakat elképzelni a gyakorlatban.
Nos! Olyat teszek, amit szerintem weblap készítő még soha.
A Joomla alapértelmezett, beépîtett cikk szerkesztőjének (Tiny MCE) tudása meglehetősen karcsú, ezért az új Joomlára elsőként a világ legnépszerűbb JCE (Joomla Content Editor) elnevezésű cikk szerkesztő komponenst kell telepítenünk. Ha ez megvan, akkor neki is foghatunk az első cikkünk létrehozásának előkészületeinek.
Első fontos alapszabály, hogy weboldalba kivételes esetektől eltekintve TILOS 200-300 kb-nál és 1000 px-nél nagyobb méretű képeket feltölteni.
A cikkekbe szánt képeket tehát előbb át kell méretezni, le kell kicsinyíteni. Erre a legjobb eszköz a Photoshop, ahol az image size méretet úgy kell beállítani, hogy a kép szélessége, álló kép esetén a magassága ne haladja meg az 1000 pixelt. A kép file neve tartalmazzon utalást (kulcsszót) a tartalmára vonatkozóan. Pl. viking-funyiro-25-le.jpg (Photoshop híján használhatjuk az ingyenes GIMP-et, ami szinte a Photoshop klónja)
A file névben nem lehet nagy és ékezetes betű valamint szünet. Ez egyébként minden file típusra igaz a weben.
A lekicsinyített kép mentését a Photoshop "Save for web" funkciójával ajánlott menteni 70-80 százalékos tömörítési minőségben. Ez a lehető legkisebb file méret mellett a legjobb minőséget adja.